טיפול פילינג אצל קוסמטיקאית מובחרת

טיפול פילינג אצל קוסמטיקאית מובחרת

1275
0
SHARE

טיפול פילינג – לחדש את עור הפנים

קיימים הרבה טיפולים לעור הפנים, החל מקרמים ומסכות שונות, טיפולים להסרת שחורים, טיפולים המסייעים להפחית את הופעת פצעי הבגרות על הפנים וטיפולי אנטי אייג'ינג. אחד הטיפולים היעילים ביותר למראה עור צעיר ורענן הוא טיפול פילינג. ניתן לבצע טיפול פילינג בסיסי בבית באמצעות משחת פילינג המנקה את העור, אך אם רוצים לראות תוצאות ממשיות מומלץ לבצע טיפול מקיף יותר אצל קוסמטיקאית.

מה זה פילינג?

המילה פילינג מקורה במילה "קילוף" באנגלית. הכוונה לקילוף של השכבה הראשונה של העור, זו שסופחת אליה את כל החומרים השונים שהפנים שלנועוברים, את האיפור, את קרני השמש, וכל הנזקים בדרך כלל מתנקזים לשכבה הזו. כאשר עושים פילינג עם חומרים שקונים בסופר פארם או בחנות דומה, לא ממש מקלפים את השכבה הראשונית של העור, אלא רק מנקים אותה. לעומת זאת, טיפול פילינג המבוצע אצל קוסמטיקאית יכול, אם מעוניינים בכך, לקלף את השכבה הראשונה או השניה של העור ולתת לעור חדש לצמוח במקומו.

האם פילינג מסוכן?

פילינג יכול להיות במספר דרגות שונות. הטיפול הבסיסי ביותר הוא פילינג קל שאינו מזיק לעור הפנים. ניתן לבצע אותו אצל קוסמטיקאית או לרכוש חומרים שונים ולבצע אותו בעצמנו. פילינג המתבצע אצל קוסמטיקאית מוסמכת הוא לרב איכותי יותר, מכיוון שהקוסמטיקאית גם מתאימה את הרכב החומרים הפעילים לגוון העור, לרמת השומניות שלו ולסוגי הקמטים שעליו, כמו גם לגילה של המטופלת.

פילינג עמוק מתבצע לרב בהרדמה חלקית או מלאה משום שמדובר בפעולה מורכבת יותר. השכבה העליונה של העור מתקלפת ממש, ולכן גם מומלץ שלא לשהות בשמש זמן מה לאחר ביצוע הטיפול. הוא מתבצע על ידי רופאי עור או קוסמטיקאיות רפואיות מורשות בלבד. החומרים המעורבים בו חזקים הרבה יותר, ואף עשויים לגרום לכוויות ולנזקים בעור אם הטיפול לא בוצע תחת פיקוח. זו גם הסיבה שהחומרים הכימיים המשמשים לטיפולים אלה אינם נמכרים לקהל הרחב.

האם ניתן להשתמש בפילינג כאשר יש פצעי בגרות?

אם קיימים פצעים פעילים לא מומלץ לבצע טיפול פילינג. הטיפול במצב בו קיים פצע שעשוי להפתח עשוי דווקא לגרום לעור הפנים להראות מצולק ומחוטט בעתיד. טיפולי הפילינג עם זאת יכולים לסייע לסובלים מבעיות אקנה שנים מספר לאחר שפצעי האקנה הגלידו, ונותרו צלקות וכתמים כעורים על העור.

במידה ולמטופלת יש עור כהה צריך להזהר יותר בטיפול הפילינג, ומומלץ לבצע בעיקר פילינג שטחי, הפותח את הנקבוביות ומנקה אותן, אך אינו מלבין או משפיע על העור. טיפול פילינג אגרסיבי לבעיות עור כהה, עשוי דווקא לגרום לצלקות בהירות על העור, ולכן חשוב לאבחן במדוייק את גוון העור הטבעי לפני הטיפול.

האם ניתן להשתזף לאחר טיפול פילינג?

לאחר מרבית טיפולי הפילינג רצוי להמנע משיזוף. במידה ואת יוצאת לחופשה מיד לאחר הטיפול יש לקחת עמך תכשיר הגנה מפני השמש עם מספר גבוהף ואז ניתן לשהות בשמש מעט. לאחר טיפול פילינג עמוק לעומת זאת, אסור לשהות בשמש למשך תקופה על מנת לתת לתאי העור החדשים לצמוח בצורה בריאה לאחר הטיפול.

האם מספיק לעשות רק טיפול פילינג אחד?

בכל טיפול פילינג ניתן לראות תוצאות מיידיות, כך שגם לאחר טיפול פילינג אחד תוכלי לראות את העור נקי ומבריק, אך עם זאת החשיפה לשמש, הרגלי התזונה והשפעות הגיל עדיין יהיו נכרות בשנים הבאות על העור, ולכן רצוי לחזור על הטיפול מדי תקופה.

לסיכום, טיפול פילינג יכול להיות הפתרון האולטימטיבי לבעלות עור מחוטט, מצולק או עור פנים שניזוק מהשמש. חשוב לבצע אבחון מדוייק על ידי הקוסמטיקאית שלך לפני שנכנסים לטיפול על מנת להתאים את סוג הטיפול לעור הפנים שלך.

לחזרה לדףהבית שלנו לחצו פה

LEAVE A REPLY